Triumwirat ćwiczeń, które ułatwią pozbycie się niechcianej oponki brzusznej w zaledwie 7 minut dziennie

Efektywna walka z oponką na brzuchu to proces, który przynosi liczne korzyści, nie tylko dla zdrowia cielesnego, ale także i mentalnego. Czy jest sposób na błyskawiczne usunięcie nadmiaru tłuszczu na brzuchu? Jakie ćwiczenia są najbardziej efektywne w walce z oponką? Przedstawimy trzy najbardziej skuteczne metody, które pochłaniają jedynie 5 minut naszego codziennego czasu.

Zbędny tłuszcz brzuszny to problem, który warto rozwiązać z wielu powodów. Dlaczego warto podjąć walkę z otyłością brzuszną?

Usunięcie oponki z brzucha ma pozytywny wpływ na stan zdrowia poprzez spadek ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Nadmiar tłuszczu brzusznego bowiem wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia takich chorób jak atak serca czy udar mózgu. Redukcja tłuszczu brzusznego przyczynia się również do zmniejszenia ryzyka cukrzycy typu 2, umożliwia poprawę funkcji metabolicznych i profilu lipidowego krwi, a także obniża poziom cholesterolu LDL, co z kolei skutkuje redukcją ryzyka wystąpienia nowotworu. Istnieją badania, które sugerują, że nadmiar tłuszczu brzusznego może zwiększać ryzyko pewnych rodzajów nowotworów, takich jak rak jelita grubego czy rak piersi.

Zredukowanie nadwagi ma również zbawienny wpływ na kondycję fizyczną, poprzez zwiększenie wydolności organizmu, to z kolei ułatwia wykonywanie codziennych czynności i aktywności. Dodatkowym plusem jest poprawa postawy oraz zmniejszenie bólu pleców, ponieważ dodatkowy ciężar na brzuchu może obciążać kręgosłup i prowadzić do złej postawy ciała.

Na koniec warto podkreślić, że oponka na brzuchu negatywnie wpływa na psychikę. Usunięcie oponki przekłada się na zwiększoną pewność siebie, poprawia samoocenę, a także odpowiada za lepsze samopoczucie i daje poczucie kontroli nad swoim zdrowiem i życiem. Brak oponki ułatwia również komfortowe siedzenie czy noszenie obcisłych ubrań. Dodatkowo mniejsza ilość tłuszczu brzusznego sprzyja długowieczności i poprawie jakości życia.

Eliminacja oponki przynosi więc wiele korzyści. Jak jednak skutecznie zmniejszyć obwód brzucha w krótkim czasie?

Jak skutecznie usunąć oponkę z brzucha? Prezentujemy skuteczne metody!

Podstawą w walce z oponką są efektywne ćwiczenia, które przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej oraz wzmacniają mięśnie brzucha. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy bardzo skuteczne ćwiczenia, które pomogą Ci pozbyć się oponki na brzuchu.

Plank, inaczej deska, to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń, których wykonanie potrafi przynieść rezultaty w zaskakująco krótkim czasie. Wystarczy nawet kilkadziesiąt sekund dziennie! Jak prawidłowo wykonać plank? Połóż się na brzuchu na podłodze. Oprzyj się na przedramionach, łokcie powinny być bezpośrednio pod ramionami. Stopy rozstaw na szerokość bioder, opierając się na palcach. Następnie unieś ciało opierając się na przedramionach i palcach stóp. Twoje ciało powinno tworzyć prostą linię od głowy do pięt. Utrzymaj pozycję napinając mięśnie brzucha, pośladków i ud, aby utrzymać prawidłową postawę. Upewnij się, że biodra nie opadają ani nie unoszą się za wysoko…

Ćwiczenie kolano – łokieć. Stań prosto, a następnie unieś prawą nogę zgiętą w kolanie na ukos do wysokości klatki piersiowej. Skręcając tułów dotknij lewym łokciem do kolana. Na przemian unoś raz lewą, raz prawą nogę po skosie i dotykaj kolan przeciwległym łokciem. Plecy zachowaj proste. Pamiętaj, by przez cały czas wykonywania ćwiczenia napinać mięśnie brzucha, by ustabilizować sylwetkę.

Unoszenie nóg to ćwiczenie skierowane głównie na dolne partie mięśni brzucha. Aby je wykonać należy położyć się na plecach z nogami wyprostowanymi i rękami wzdłuż ciała. Następnie podnieś nogi prosto w górę, aż będą prostopadłe do podłogi i powoli opuść nogi z powrotem do pozycji wyjściowej, nie dotykając podłogi. Wykonaj ok. 15-20 powtórzeń. Powtórz ćwiczenie 3-4 razy.