Granie w gry planszowe – dlaczego to świetny pomysł na rozrywkę dla dzieci

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w ostatnich latach poprzez rozrywkę dla młodych rozumiemy korzystanie z elektroniki. Komputery, konsole i telefony zdecydowanie zdominował spędzanie wolnego czasu dla dzieci.

Wystarczy tylko zerknąć przez okno, by zobaczyć jak mało dzieci bawi się w sposób, który był znany naszym rodzicom, czyli gry w chowanego, ganianego czy podchody. Mamy jeden pomysł na rozrywkę dla młodych, a są to gry planszowe. Dlaczego warto w nie grać? Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Granie w planszówki to idealna rozrywka dla całej rodziny

Częstym problemem jest to, że dzieci spędzają coraz mniej czasu ze swoimi rodzicami. Starsi nie nadążają za elektroniki, a młodzi wsiąkają w nią coraz głębiej i tym samym nie ma już idealnego połączenia z młodym człowiekiem. Granie w planszówki łączy pokolenia i sprawia, że może grać w nie absolutnie każdy. Producenci gier planszowych robią wszystko, aby gry były jak najbardziej towarzyskie, ale i edukacyjne. Wystarczy wziąć pod lupę grę „5 sekund”, w której trzeba wykazać się wiedzą i refleksem. Zacieśnianie więzów rodzinnych jest bardzo ważne, natomiast gry planszowe również mają aspekt edukacyjny.

Planszówki to nie tylko rozrywka, ale i rozwój

Wydawać by się mogło, że planszówki są bardzo proste i polegają tylko na rzucaniu kostką i przesuwaniem się pionków. Jest to nieprawda, ponieważ gry planszowe coraz częściej bazują na strategii, co pozwala na rozwijanie umiejętności przewidywania. Gracz nie jest ślepym uczestnikiem, ale musi analizować na bieżąco to, co się dzieje na planszy i od tego zależy jego ostateczny sukces bądź porażka.