Czy picie wody jest istotne? – wypracuj nawyk picia wody!

Każdy z nas wie, że składamy się w około 65% z wody. Od dziecka słyszymy również jak wielką rolę w naszym organizmie ona odgrywa i dlaczego powinniśmy pić jej dużo – każdego dnia. Przyjmuje się, że każdy z nas powinien wypijać okolu 40-60 mililitrów wody na każdy kilogram naszego ciała.

Dlaczego nawyk picia wody jest tak ważny?

Mimo, że pozytywny wpływ picia wody jest znany nam wszystkim, wielu z nas w dalszym ciągu ma z tym problem. Bierze się to między innymi z tego, że na każdym kroku pojawiają się napoje słodzone, od którego nasz organizm potrafi się niemalże uzależnić. Długofalowe picie napojów słodzonych może niestety wywoływać w nas niechęć do picia wody, która będzie się wydawać wtedy gorzka lub całkowicie bez smaku.

Zamiana chociażby słodkich soków na wodę zdecydowanie pomoże nam w zgubieniu kilku kilogramów, ze względu na wykluczenie zbędnych kalorii

Jest kilka sposobów na to, aby proces nauczenia się nawyku picia wody przychodził nam łatwiej. Po pierwsze, powinieneś pić często – ale nie dużo na raz. Najprostszym przykładem będzie, jeżeli pracujesz na przykład przy biurku, picie kilku łyków wody na przykład co pół godziny. Bardzo ważna jest jej dostępność, jeżeli butelka będzie obok Ciebie lub na przykład obok monitora – nie ma możliwości abyś o niej zapominał.

Warto wyznaczać sobie również małe cele. Można to zrobić chociażby oznaczając sobie na butelce konkretną pojemność, na przykład 250 ml, 0,5l, 1l. Następnie powinniśmy te konkretne wartości spełniać do określonej pory. W efekcie ustalimy mały harmonogram – picia określonej ilości wody w określonym czasie. Pamiętaj, małe cele prowadzą do osiągnięcia tych wielkich. Nie czekaj, zrób swój pierwszy krok już dziś!