Jak wyselekcjonować i umieścić zegar ścienny w twoim mieszkaniu?

Podczas samodzielnego dekorowania mieszkania, nieuniknione są liczne wyzwania związane z wyborem odpowiednich akcesoriów. Zegar ścienny to element dekoracyjny, który może wpasować się doskonale w każde pomieszczenie, nadając mu unikalny, przyciągający wzrok charakter. Jest to dodatek niezwykle praktyczny, który doskonale komponuje się z niemal każdym stylem. Nie zwlekaj więc i dowiedz się, jakiego modelu zegara ściennego warto poszukiwać i gdzie go zawiesić.

Zegary ścienne dostępne są w różnych wersjach stylistycznych. Przejrzenie propozycji wnętrzarskich sklepów pozwoli Ci dostrzec zegary wykonane w następujących stylach:

  • Nowoczesnym/minimalistycznym,
  • Skandynawskim,
  • Industrialnym,
  • Vintage,
  • Klasycznym.

To tylko część stylów, które można odnaleźć wśród zegarów ścianowych. Nowoczesna estetyka jest charakterystyczna dla zegarów pozbawionych nadmiaru ozdób, o prostej formie i stonowanych kolorach, zazwyczaj to biel i czerń. Zegary w stylu skandynawskim i industrialnym pasują doskonale do wnętrz urządzonych w elegancki, loftowy sposób, a także dla tych, którzy cenią sobie ciepło i prostotę. Natomiast jeżeli szukasz spokoju oraz dekoracyjnych detali, powinnaś rozważyć zegar w stylu klasycznym lub vintage.