Aranżacja wnętrza za pomocą ram na zdjęcia – jak stworzyć unikalną dekorację ściany

Jeżeli jesteś entuzjastką fotografii lub uwielbiasz aranżować ściany z wykorzystaniem zdjęć, to ozdobne ramy, w które umieścisz swoje ulubione fotki, mogą stać się niezwykle ciekawym elementem wnętrza Twojego domu. Możliwości układania kompozycji są niemal nieskończone, a efekt może być naprawdę zaskakujący. Ważne jednak, aby podczas tego procesu pamiętać o utrzymaniu spójności między poszczególnymi elementami dekoracji, takimi jak właśnie ramy na zdjęcia. Jak to osiągnąć?

Wybierając ramy do prezentowania swoich zdjęć i grafik na ścianach, powinnaś przestrzegać kilku kluczowych zasad. Przede wszystkim ważne jest utrzymanie jednolitości stylu. Jeśli cały Twój dom, lub chociażby jedno pomieszczenie, urządzone jest w minimalistycznym stylu, powinnaś dobrać do niego prostotę i subtelność ram na zdjęcia. Skomplikowane i rozbudowane kompozycje mogą po prostu „zagłuszyć” minimalistyczny charakter salonu, sypialni czy przedpokoju.

Jeżeli jednak cenisz sobie kontrasty, możesz zdecydować się na ramy na zdjęcia, które zawierają grafiki gigantycznych wieżowców. Taka dekoracja na pewno stworzy kontrast z resztą minimalistycznej aranżacji wnętrza. Jednak pamiętaj, że taka decyzja może zakłócić harmonię panującą w Twoim domu. Dlatego przy wyborze ramek zwracaj uwagę nie tylko na ich kształt, ale także kolorystykę i wymiary.

W przypadku wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, charakterystycznym dla nich elementem jest drewno. W takiej sytuacji, ramy na zdjęcia powinny nawiązywać do tego naturalnego materiału. Ponadto grafiki czy zdjęcia umieszczane w nich powinny odzwierciedlać naturę. Pastelowe pejzaże o ciepłych barwach, przedstawiające wiejskie motywy, idealnie wpiszą się w ten styl. Tak ukierunkowana aranżacja Twojego mieszkania czy domu sprawi, że przebywanie w nim będzie pomocne w codziennym łagodzeniu stresu.