Potwierdzone informacje: Jakub Kwiatkowski opuszcza PZPN. Poznajemy twórców tej decyzji

Wieczorem 5 grudnia niespodziewanie rozeszła się informacja, że Jakub Kwiatkowski nie jest już częścią Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie pełnił do niedawna funkcje rzecznika prasowego oraz team managera reprezentacji Polski. Federacja piłkarska wydała na ten temat oficjalny komunikat.

Kwiatkowski był związany z reprezentacją Polski od dekady, swoją karierę w PZPN rozpoczął za kadencji Adama Nawałki. Cieszył się sympatią zawodników oraz szacunkiem kolejnych trenerów. Jednak teraz jego epoka w kadrze i PZPN została zakończona.

W wydanym przez polskie władze piłkarskie komunikacie dowiadujemy się, że za decyzją o zwolnieniu Kwiatkowskiego stoją dwie osoby – selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz oraz dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów Tomasz Kozłowski.

„Decyzją selekcjonera reprezentacji Polski oraz dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów Jakub Kwiatkowski zakończył współpracę z PZPN” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Aktualnie nie ma jeszcze informacji, kto zajmie miejsce Kwiatkowskiego na stanowisku team managera reprezentacji Polski i rzecznika prasowego PZPN. Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, obie te funkcje mają teraz zostać podzielone między dwie osoby. Spekuluje się, że jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko team managera może być Jerzy Dudek.