FC Saarbruecken tworzy historię w Pucharze Niemiec pokonując Eintracht po zwycięstwie nad Bayernem

FC Saarbruecken, drużyna piłkarska grająca na trzecim poziomie ligowych rozgrywek w Niemczech, zaskoczyła wszystkich swoimi ostatnimi wynikami w Pucharze Niemiec. Na własnym terenie pokonali z klasą reprezentanta niemieckiej ekstraklasy, Eintracht Frankfurt, wygrywając z nim 2:0. To była ich trzecia runda w tych prestiżowych rozgrywkach. Przedtem, ku zdumieniu wszystkich, wyeliminowali mistrza Niemiec – Bayern Monachium.

Po odbyciu 17 rund 3. ligi niemieckiej, FC Saarbruecken nie prezentuje się tak imponująco – zajmują jedynie 11. pozycję w klasyfikacji. Jednakże, w Pucharze Niemiec (DFB-Pokal) wykonują prawdziwe czyny, które wydawałyby się niemożliwe. Ich pierwszym sukcesem była wygrana w sierpniu nad Karlsruher SC, drugoligową drużyną, którą pokonali 2:1. Wynik ten później powtórzyli w listopadzie przeciwko wielkiemu Bayernowi Monachium, dzięki bramce zdobytej pod koniec meczu. Najnowsze zwycięstwo nad Eintrachtem Frankfurt, aktualnie siódmym zespołem w Bundeslidze, zapewniło im awans do ćwierćfinału.

FC Saarbruecken robi niezapomniane wrażenie swoją niezwykłą grą w Pucharze Niemiec. Po pokonaniu Bayernu Monachium, zespołu który posiada rekordową liczbę triumfów, wyeliminowali również finalistę poprzedniego sezonu – Eintracht Frankfurt. To podsumowanie pochodzi od agencji dpa i dobrze oddaje niespodziewane sukcesy drużyny.