Zagrożenie zakażeniem na pokładzie samolotu Ryanair – przewoźnik ostrzega pasażerów

Na jednym z lotów Ryanaira stwierdzono obecność choroby zakaźnej. Przewoźnik, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pasażerów, wydał oficjalne ostrzeżenie. Zasugerował on wszystkim podróżnym kontrolowanie swojego stanu zdrowia oraz unikanie bliskiego kontaktu z dziećmi, osobami starszymi czy kobietami w ciąży. Apel ten ma obowiązywać do 7 czerwca.

Incydent dotyczy lotu odbywającego się 16 maja, z londyńskiego lotniska Gatwick do Dublina. To właśnie tam, na pokładzie samolotu Ryanaira, doszło do możliwości zakażenia chorobą. Ostrzeżenie sanitarne dla pasażerów tego lotu wydała HSE – brytyjska instytucja nadzorująca przestrzeganie przepisów i zasad BHP.

Objawy choroby mogą ujawnić się u podróżnych nawet po upływie 21 dni od daty lotu. „Uprzejmie prosimy o monitorowanie własnego stanu zdrowia i być czujnym na wszelkie objawy do dnia 7 czerwca” – apeluje linia lotnicza.

Media angielskie podają, że chodzi o odrę. Osoby, które przebywały na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Londynu do Dublina, mogły zostać narażone na zakażenie tą chorobą. Liczba przypadków odry dramatycznie wzrasta zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii – tylko w kwietniu w stolicy Wielkiej Brytanii stwierdzono ponad 74 przypadki tej choroby.