Pielęgnacja dłoni za pomocą zabiegów kosmetycznych

W przypadku skóry na dłoniach, która jest sucha i popękana, konieczne jest zastosowanie szczególnej pielęgnacji. Można to osiągnąć nie tylko przez stosowanie kremów, maseczek czy peelingów, które są łatwe do wykonania w domowym zaciszu. Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych dedykowanych specjalnie dla dłoni, do najpopularniejszych z nich należą zabiegi parafinowe, chemabrazja, oxybrazja, a także mezoterapia – zarówno igłowa, jak i mikroigłowa.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry dłoni, można skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Pamiętajmy jednak, że pozytywne efekty tych zabiegów będą widoczne tylko wtedy, gdy będziemy dbać o odpowiednie nawilżenie i pielęgnację dłoni również w domu.

Zabieg parafinowy na dłonie to procedura, która dzięki właściwościom parafiny (duża pojemność cieplna i małe przewodnictwo) oraz substancjom w niej zawartym, odżywia i regeneruje skórę. Zabieg rozpoczyna się od dezynfekcji skóry dłoni. Następnie wykonywany jest peeling, a po nim na dłonie nakładany jest preparat nawilżający. Ten etap trwa około 10 minut dla każdej dłoni. Skóra przygotowana w ten sposób jest następnie zanurzana 3-4 razy w odpowiednio przygotowanej parafinie.

Całość zostaje owinięta folią spożywczą i umieszczona w specjalnych rękawiczkach frotte. Parafina jest usuwana po upływie około 20 minut, a następnie ponownie nakładany jest krem nawilżający. Skóra po tym zabiegu jest nawilżona, gładka i promienna.

Ten rodzaj zabiegu jest idealny dla osób borykających się z problemem przesuszonej skóry dłoni, które chcą uniknąć inwazyjnych metod jej leczenia. Wykonanie serii około 5 seansów zapewni jeszcze lepsze efekty, a efekt nawilżenia utrzyma się przez dłuższy okres.