Tenis ziemny – subtelna sztuka gry, korzyści zdrowotne, potencjalni gracze i początki przygody

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tenis ziemny jest niesamowicie skomplikowaną dyscypliną sportową. A do tego wyczerpującą. Wystarczy obserwować wieczną gonitwę za malutką piłeczką, która pojawia się tam, gdzie absolutnie byśmy jej nie oczekiwali. Pomimo swojej intensywności, tenis jest jednak doskonałym rodzajem aktywności fizycznej, która ma zdrowotny wpływ na całe nasze ciało, ale też umysł.

Jak najprościej to ująć – tenis ziemny to sport, gdzie chodzi o to, aby za pomocą rakiety przeprowadzić piłkę na część boiska należącą do przeciwnika. Ta dyscyplina może być traktowana jako konkurencja sportowa lub forma rekreacji. Może być intensywna lub spokojna i relaksująca. Tenis jest aktywnością przez cały rok, uprawianą na zamkniętych kortach lub na otwartym powietrzu. Jego jedynym minusem jest to, że jego praktyka wymaga specyficznego terenu – twardo utwardzonego podłoża i siatki, czyli jak to można by ująć, przestrzeni dostosowanej do gry.

Zasady gry w tenisa zaczynają się od serwisu, czyli pierwszego uderzenia piłki w stronę boiska przeciwnika. Następnie, poprzez różne techniki odbicia, jak na przykład forehand (uderzenie piłki od wewnętrznej strony rakiety), czy backhand (uderzenie piłki od zewnętrznej strony rakiety), gracze przenoszą piłkę przez siatkę tak, aby trafiała ona na pole należące do przeciwnika.

Tenis ziemny oferuje możliwość gry indywidualnej, ale także gry w dwuosobowych drużynach.